Çarşamba OSB'de tapu sevinci

2019-03-10

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, 'Çarşamba Şeker Fabrikası, özelleştirme idaresine devredildi. Satış dışı bırakılan 822 dönüm arazi, Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyetine bedelsiz devri yapıldı ve tapuları teslim edildi' dedi.

 

Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası tarafından, Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi Yatırım Planları Yol Haritası, Mesleki Yeterlilik Belgesi ve Vergi Rekortmenleri ile Personel İstihdam Ödülleri Plaket Töreni düzenlendi. Törende Çarşamba Şeker Fabrikası'nın özelleştirme idaresine devredilirken satış dışı bırakılan 822 dönüm arazi, Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyetine bedelsiz devri yapılarak tapuları da teslim edildi

YOL HARİTASI ÇİZİLİYOR

Toplantının açılış konuşmasını yapan Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi Başkan Vekili Ahmet Yılmaz, "2014 yılında Çarşamba’ya Organize Sanayi Bölgesi kurulması için çalışmalara başladık. O dönemde İl Başkanı olan Milletvekilimiz Fuat Köktaş, en büyük destekçimiz oldu. Bu zorlu süreçte yanımızda olduğu için kendisine bir kez daha teşekkür ediyoruz. Çarşamba Şeker Fabrikası’nın Özelleştirilme Kurumu’na devredilmesinden sonra arsa tahsisi için başvurularımızı yaptık. Yapılan çalışmalar neticesinde dün itibariyle arsaların OSB Müteşebbis Heyeti’ne devri sağlandı. Bundan sonra izleyeceğimiz yolla ilgili çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz” dedi.

İSTİŞARE HALİNDEYİZ

Milletvekili Köktaş ise programda yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Bizler sizlerden oy istiyoruz. Çünkü size hizmet etmek için, sizin ihtiyaçlarınızı, engellerimizi ortadan kaldırmak için. Sivil toplum örgütlerimiz başta ticaret odaları, borsa, diğer meslek odalarımız ile birlikte istişare halinde şehirlerimize neler yapabiliriz, ekonomisini nasıl kalkındırabiliriz, sosyal projeleri nasıl hayata geçirebiliriz, yaşanabilir şehirleri nasıl inşa edebiliriz bunun gayreti içindeyiz. Şehirlerimizin yatırımlarında da bir planlama vardır. Bu planlamaları mümkün oldukça hayata geçirmek için gayret gösteriyoruz. Hamdolsun bizim siyasetimiz bizim yönetimimize kuruluşundan itibaren önemli destekler verdiniz. Çok büyük katkılar sağladınız. Görevlerimizin bilincindeyiz. Bizde sorumluluğumuzu yerine getirmek için çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.”

TAPULAR TESLİM EDİLDİ

Köktaş, “Çarşamba OSB Başkanvekilimiz Ahmet Yılmaz'ın anlattığı gibi OSB'nin durumu kolay olmadı. Gerçekten bir sürü bürokratik engellere takıldı. Burası tarım alanıdır, tarım alanının dışına çıkartma meselesinden başlayarak Bakanlar Kurulunun mevzuat ve bir kelime hatasından dolayı aylarca uğraşmak zorunda kaldık. Mücadelemize bıkmadan, Bakanlar Kurulumuzun almış olduğu kararı 2,5 yıl sonra tekrar değiştirerek, Maliye ve Hazine Bakanımız Berat Albayrak ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, o kararları tekrar değiştirerek yeniden karar aldı. Ardından bedelsiz tahsil yapmak üzere tapular bugün itibariyle Çarşamba OSB Müteşebbis Heyetimize teslim edildi. Bu anlamda yetişen gençlerimizin doğduğu, büyüdüğü ait olduğu şehirlerden başka şehirlere gitmemesi için o şehirlerde iş istihdamını arttıracak yatırımlara yönelik onların enerjilerini üretime, kaliteye, uluslararası rekabet edilebilirliğe yönlendirmeye gayet göstereceğiz. Bunun için hükümet olarak her türlü yatırım desteklerini hazırlamaya ve hizmetinize sunmaya gayret gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.